I. BURSA NİLÜFER INTERNATIONAL PIANO COMPETITION PRIZE LIST
  GROUP A   GROUP B   GROUP C   GROUP E  
  PRIZE NAME SURNAME COUNTRY   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY  
  I EYLÜL EREN TURKEY   I DAMLA ECE KARATAŞ TURKEY   I LEV DAVYDOV RUSSIA   I SEBASTIAN IIVONEN SWEDEN  
  1 AHMET AKIN TÜRKMEN TURKEY   I GEORGI CHIKOLOV   BULGARIA   I NIKOLAY MARINOV BULGARIA   I ANI GIGAURI GEORGIA  
  II İDİL NAZ ALICI TURKEY   II DENİZ CENGİZ TURKEY   II CAN ARISOY UNITED KINGDOM   I ANASTASIA TARAN RUSSIA  
  II İDİL ATLIER TURKEY   II DURU ERDOĞAN TURKEY   II AYTAN NASİBOVA AZERBAIJAN   II DMITRI BELIAK RUSSIA  
  II NİL TANKA TURKEY   II MERT HAKAN ŞEKER TURKEY   II FARUK KALAYCI  TURKEY   II YINONG WANG  CHINA  
  III AYŞE CEMRE AĞIRGÖL TURKEY   II IŞIL KAYA TURKEY   III SERDAR YEKTA ELMAS TURKEY   III ATA ÜSTÜN BİLGİN TURKEY  
  III YAHYA AZİMOĞLU TURKEY   II TARIK KAAN ALKAN TURKEY   III RAMONA KEMMER TURKEY   III NATAVAN DINIKAYEVA AZERBAIJAN  
  HONORABLE MENTION DURU ERCOŞKUN TURKEY   II TUNA BİLGİN TURKEY   III HASHIM HASHIMOV AZERBAIJAN   III DENİZ ERDEN TURKEY  
  HONORABLE MENTION ÇINARA MANAFLI TURKEY   II MARIAMI TSIKLAURI GEORGIA   HONORABLE MENTION LÜTFİYE DALGIÇ TURKEY   HONORABLE MENTION YAĞMUR ATASOY TURKEY  
  GROUP A1   II NİL MAGALI LOPEZ ITALY   HONORABLE MENTION İNCİ GÜRÜN TURKEY   HONORABLE MENTION KORAY ÇAL TURKEY  
  PRIZE NAME SURNAME COUNTRY   II ZEYNEP YARGI TURKEY   HONORABLE MENTION SEVİL BAŞAR EYİ TURKEY   HONORABLE MENTION MEHMET FATİH TURAN TURKEY  
  I RADOSLAV CHIKOLOV BULGARIA   III  TOLGA ATILIR TURKEY   GROUP D   GROUP F  
  I ANA KALANDADZE GEORGIA   III DENİZ NEVA ERTÜRK TURKEY   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY  
  II DARJA METKUN SWEDEN   III ZEYNEP ÖZDEN TURKEY   I MURAD ABASOV AZERBAIJAN   I TETIANA   SHAFRAN UKRAINE  
  III SEÇİL ADA TEKPINAR TURKEY   III MAYYA SABURBAEVA KAZAKHISTAN   I ATABALA MANAFZADE AZERBAIJAN   II OLGA DANILOVA RUSSIA  
          III PELİN ECE ACAR   TURKEY   I BORIS PETROV BULGARIA   II YULIA ZAKHARKINA RUSSIA  
          III REYHAN ŞENYÜCEL TURKEY   II ARKIN AKÇAGÜL TURKEY   III ECEM ALNIAÇIK TURKEY  
          III GIORGI TCHEISHVILI GEORGIA   II UTKU ASAN TURKEY   III VIACHESLAV FILIPPOV RUSSIA  
          HONORABLE MENTION FATMA ECE ERGÜN TURKEY   II KEREM ERNUR TURKEY   GROUP G  
          HONORABLE MENTION ELİF SPOR TURKEY   II İZEM GÜRER SPAIN   PRIZE NAME SURNAME COUNTRY  
          HONORABLE MENTION SELİN KONYAR TURKEY   III YOANA GEORGIEVA  BULGARIA   I İLTER VURUCU TURKEY  
          HONORABLE MENTION YASEMİN KOTAN TURKEY   III AHMET DOĞAÇ BEZDÜZ TURKEY   I CHRISTIAN SANDERS AUSTRIA  
          HONORABLE MENTION EDA ÖNCÜL TURKEY   III BORA GÖKHAN BİLGEN TURKEY   II DENYS SHRAMKO UKRAINE  
          HONORABLE MENTION BEREN GÜRCÜOĞLU TURKEY   III DILMURAT DILNAR KAZAKHISTAN   III EKAKO NAGAI JAPAN  
          HONORABLE MENTION MUSTAFA DENİZ GÜLER TURKEY   III DAMLA KOŞAR TURKEY          
                  III EMRE NURBEYLER TURKEY          
                  HONORABLE MENTION MEHMET DERYA KELEBENKLİ TURKEY          
                  HONORABLE MENTION ANNA CHAPIDZE GEORGIA          
                  HONORABLE MENTION HANDE ÖNDER TURKEY          
                  HONORABLE MENTION PARVINA SHARIPOVA UZBEKISTAN